17/03/2014

Project Runway Poland

 I believe many of you heard about the tv series called Project Runway. The show focuses on creating fashion and the chosen group of designers in every episode is given challenges to fulfill and compete with each other. I have seen many episodes of the American version and I was very happy when I found out about Project Runway taking place in Poland this year. If any of you is interested in fashion design this is definitely a show for you, very inspiring!
I think the whole concept of the series is just great. Designers can test their skills and show off with the creativity but also get some experience. We also get a chance to find out about new designers, who most likely were not that well known before joining Project Runway. 
After watching first few episodes of the Polish version of the show I find it as good as the American one. Members of the jury as well as the mentor make a good team. Their comments are constructive and honest.
You should check out some of the websites of the participants. Don't think they are unexperienced young designers. Some of them are freaking proffesionals with amazing designs! I will add up few links for you here: Jakub, Natalia, Dorota, Maciej, Paulina, Milita. I really like the designs of Liliana Pryma but sadly I couldn't find her website. Althought you can see some photos of her works from the Project Runway below.
If you ever watched Project Runway I would like to hear your opinions and I hope that maybe some of these designers will inspire you too! :)


Zapewne wiele z Was ogląda bądź słyszało o programie Project Runway. Program poświęcony jest modzie a dokładnie projektowaniu, w którym to uczestnicy w każdym odcinku muszą zmierzyć się z danymi im zadaniami a często są to bardzo niekonwencjonalne zadania. Być może mieliście okazje oglądać poprzednie amerykańskie edycje, jeśli nie koniecznie polecam dla tych którzy głębiej interesują się projektowaniem.
Osobiście oglądałam kilka sezonów amerykańskiej edycji Project Runway i bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że program odbędzie się również w Polsce.
Po obejrzeniu pierwszych trzech odcinków polskiej edycji pomyślałam, że podzielę się z Wami moją opinią na temat programu jak i chętnie przeczytam Wasze opinie.
Przede wszystkim zacznijmy od tego, że sama idea programu moim zdaniem jest świetna. Projektanci mogą sprawdzić swoje umiejętności, popisać się kreatywnością jak i z pewnością nauczyć się wielu rzeczy poprzez doświadczenia, nie tylko własne. Uważam, że program jest również bardzo inspirujący, aż zachęca do pracy oraz dzięki niemu możemy poznać wielu utalentownych ludzi, o których wcześniej nie słyszeliśmy.
Uważam, że polska edycja jest równie dobra jak ta zza oceanu, przynajmniej na razie:)
Skład jury jak i wybór mentora wg mnie bardzo dobry, ich opinie sa trafne i konstruktywne. Nikt nie próbuje błyszczeć na siłę czy gwiazdorzyć. Przed obejrzeniem programu miałam pewne wątpliwości odnośnie Anji  Rubik będącej na czele jury, a dokładniej chodzi mi tu o jej dykcje gdy mówi po polsku. Jednak nikt nie jest idealny a nie można zaprzeczyć, że jest to osoba obyta w świecie mody i ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z najbardziej znanymi światowymi projektantami.
Czy macie już swoich faworytów jeśli chodzi o uczestników programu? Mi w ostatnich odcinkach szczególnie podobały sie projekty Doroty Cieszyńskiej, Liliany Pryma i Natalii Ślizgowskiej. 
Jeśli macie ochotę to polecam Wam zajrzeć na strony internetowe uczestników oraz przeczytanie krótkiej historii o nich, tutaj. Nie myślcie sobie, że to jacyś amatorzy szyjący dla samych siebie w domowym zaciszu :) Większość z nich to naprawdę profesjonaliści z dużym doświadczeniem, którzy pracują na własną markę a ich projekty są na sprzedaż na różnych stronach internetowych, niektóre za naprawdę duże pieniądze. Tutaj podlinkuję Wam strony z imionami uczestników: Jakub wielkie Wow! co tam mozna zobaczyc, co za projekty!; Natalia , Milita, Dorota, Maciej, Paulina. W programie widać jak indywidualny styl ma każdy z uczestników, jedni tworzą projekty bardziej wchodzące w klasykę, inni wręcz awangardowe.
Myślę, że nasze polskie modelki, które prezentują prace projektantów w programie również radzą sobie bardzo dobrze. Piękne dziewczyny, które świetnie prezentują się na wybiegu.
Nie wiem jak Wy, ale ja z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki i ciekawe projekty naszych projektantów :)


Ponizej zdjecia projektow, ktore mi najbardziej przypadly do gustu.

Sukienka po lewej oraz bielizna ponizej to projekty Doroty Cieszynskiej 
Dress on the left and lingerie on the 2nd pic. by Dorota Cieszynska 


Bielizna oraz sukienka projektu Liliany Prymy
Lingerie and a dress by Liliana Pryma

Po lewej sukienki Natalii Slizowskiej
On the left Natalia Slizowska design

Sukienka projektu Macieja Sieradzky
Dress by Maciej Sieradzky

Źródło zdjęć:
Picture reference: 
Lingerie
https://www.facebook.com/cieszynskadorota
https://www.facebook.com/lilianaprymafanpage
Dresses
http://www.maxmodels.pl/budowlane-inspiracje-czyli-pierwszy-odcinek-project-runway,a,352.html
Jury:
http://media2.pl/media/109135-Project-Runway-od-2-marca-w-TVN.-Prowadzi-Anja-Rubik-wideo.html


8 comments:

 1. bardzo lubię takie programy, oglądałam amerykański ale nasz jakoś mi ucieka, oglądałam kawałek drugiego ale następny już nie przegapię :)

  http://lamodalena.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. I really love this show!!! Glad to know there is a Polish version ;). I love the newspaper dress! <3

  http://trend-mae.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. ale jestem w tyl :( nie ogladalam ani jednego odcinka, musze nadrobic :D

  ReplyDelete
 4. Excellent post. Its very cute and beautiful photos. Thanks for your nice post.
  fishing rod holders
  fishing rod case
  telescopic fishing rod

  ReplyDelete

Thank you so much for taking time visiting my blog. I really appreciate your opinions ;) xo xo